Pompy ciepła

Pompa ciepła może zapewnić niskie koszty ogrzewania i pracować niezawodnie przez wiele lat.

Tanie źródło energii

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ ceny tradycyjnych paliw szybko się zmieniają. Z roku na rok są coraz wyższe i trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat.

Oferujemy realizacje przy wykorzystaniu pomp ciepła od renomowanych producentów:

  • Panasonic
  • Rotenso
  • Kaisai
  • Mitsubishi
  • Nibe
  • LG i inne otwierając się na ciekawostki i nowości technologiczne oraz rozwiązania różnych producentów. 

Działanie tego rozwiązania jest dosyć proste, ponieważ pompa ciepła pobiera energię z gruntu lub powietrza czy wody o niskiej temperaturze, podnosi temperaturę i oddaje ciepło do budynku. Możemy powiedzieć, że pompa ciepła to pewnego rodzaju układ zamknięty. Czynnik roboczy krążący w tym obiegu cyklicznie zmienia stan skupienia. Spręża się, skrapla, rozpręża oraz paruje. Sprężarka pompy ciepła jest jej najważniejszą częścią – dostarczana do niej energia elektryczna umożliwia jej działanie.

Skuteczna metoda na ogrzewanie budynku

Instalacja pomp ciepła zwykle jest decyzją, która zapada z myślą o tym, by zminimalizować koszty ogrzewania budynku. Sposób działania tego urządzenia, a także możliwość regulacji ustawień i dostosowywania trybu pracy do potrzeb domowników sprawia, że rzeczywiście da się w ten sposób oszczędzić.

Urządzenia grzewcze tego typu mają za zadanie zarówno ogrzewanie wnętrza budynku, jak i podgrzewanie wody użytkowej. Można dostosować ich pracę w zależności od tego, jakie ilości wody zużywane są w domu oraz jakie są zwyczaje i potrzeby domowników. Przykładem jest chociażby możliwość ustawienia godziny włączania i wyłączania grzania. Jeśli mieszkańcy znajdują się poza domem w godzinach przedpołudniowych, urządzenie może być w tym czasie wyłączone, po czym włączać się automatycznie np. o godzinie 13, by zdążyć nagrzać dom do powrotu domowników.

Dobór i instalacja pompy ciepła
Ważne jest, by odpowiednio dobrać rodzaj oraz moc pompy ciepła do powierzchni budynku oraz jego zapotrzebowania na energię cieplną. Urządzenie o zbyt słabej mocy nie zdoła zapewnić odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu. Pompa cieplna o zbyt wysokiej mocy z kolei będzie się wiązała z wyższym kosztem zakupu i instalacji, podczas gdy jej moc nie będzie nigdy w pełni wykorzystywana. Ważne jest też właściwe wyznaczenie miejsca instalacji – w odizolowanym od użytkowej części mieszkania pomieszczeniu. Dzięki temu działanie pompy nie będzie przeszkadzało domownikom, łatwiejsza będzie też jej eksploatacja i kontrola działania.

Współpracujemy z sprawdzonymi producentami

Szukasz sprawdzonej firmy w zakresie klimatyzacji, wentylacji lub montażu pomp ciepła?

Dobrze trafiłeś. Zapraszamy do kontaktu.